وبلاگ - آخرین اخبار

تکرار در عمل

شنبه های هر ماه در مورد یک تکنیک یادگیری برای حرفه ای شدن صحبت می کنیم. این ماه تکنیک مورد بررسی ما تکرار در عمل است. در پست هفته قبل این تکنیک را شرح دادیم و نحوه پیاده سازی آنرا بحث کردیم. در این هفته همچنان که داریم تلاش می کنیم این تکنیک را در یکی از فعالیتهای حرفه ای خود اجرا کنیم، به یک نکته مهم هم باید توجه کنیم: آیا این تکنیک برای همه به یک اندازه راحت و قابل اجراست؟
پاسخ این سوال منفی ست. به عبارت دیگر، بسته به گرایشهای حرفه ای شما، این تکنیک می تواند در نگاه اول بسیار جذاب یا تا حدی نامطلوب جلوه کند. به طور ویژه، برای افرادی که گرایش های زیادی به انجام فعالیتهای روتین و اجرایی دارند (افرادی که در مدل ندهرمان ربع B آنها قوی ست) از این تکنیک یادگیری بسیار لذت می برند. اما افراد کل نگر و افرادی که گرایش به فعالیتهای کلان و استراتژیک دارند و معمولا به مسایل از افقی وسیع نگاه می کنند (این افراد در مدل ندهرمان ربع D بسیار قوی ای دارند) از این تکنیک زیاد لذت نمی برد.
اگر شما از این دست افراد هستند نگران نباشید، با روشهایی همچنان می توانید از تکنیک تکرار در عمل بهره بگیرید به شکلی که احساس نامطلوبی از اجرای آن نداشته باشید:

نخست بهتر است که برای اجرای این تکنیک تا حدی تنوع در نوع فعالیتهایی که تکرار می کنید را داشته باشید. به عنوان نمونه به جای اینکه در یک ماه صرفا یک مهارت را انتخاب کنید به دو یا سه مهارت بپردازید و در طول روز چند بار هر کدام از این مهارتها را مورد تکرار قرار دهید.
دوم اینکه در ابتدای راه سعی کنید که فاصله های زمانی ای که بین دفعات تکرار یک مهارت در نظر می گیرید طولانی تر باشد تا حالت دلزدگی در شما ایجاد نکند و به مرور این فاصله های زمانی را کاهش دهد.
سوم اینکه تکرار در عمل را به جای اینکه به صورت فردی انجام دهید، به صورت گروهی انجام دهید. جذابیت کارگروهی معمولا اجرای این تکنیک را برای ما دلپذیرتر می کند.

خوب برای هفته ای جدید آماده هستید؟ مهارت مورد نظر خود را انتخاب کنید و سعی کنید در طول هفته تکنیک تکرار عمل را برای توسعه این مهارت به کار بگیرید.
هفته ای شاد و سرشار از یادگیری و فتح قله های حرفه ای شدن داشته باشید!

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.