تفکر متمرکز

چرا باید قید و بند را از تفکر متمرکز باز و آن را آزاد کرد؟

تمرکز به همان اندازه که در تولید محصول برای شرکتها اهمیت دارد و برای رسیدن به ایده های خوب مهم است. تفکر  متمرکز چندین فایده برای شما دارد:

 تفکر متمرکز انرژی شما را در مسیر رسیدنبه هدف مطلبوتان هدایت می کند.

آل رایز مشاور بازاریابی در کتاب خود با نام  تمرکز : آینده شرکت شما به آن وابسته است، تصویر بسیار گویایی را ترسیم می کند:

«خورشید، منبع توانمندی از انرژی است، در هر ساعت با میلیاردها کیلو وات انرژی، زمین را شستشو می دهد. با این حال می توان کلاهی بر سر گذاشت و کرم ضد آفتاب به بدن مالید و ساعتها تن به آفتاب سپرد بدون اینکه ضرری به انسان وارد شود. لیزر، منبع ضعیف انرژی است. بیش از چند وات انرژی مصرف نمی کند اما همین چند وات را بصورت پرتوی باریک متمرکز می کنند با لیزر می توان الماس را سوراخ کرد و یا غده سرطان زا را از ریشه در آورد.»

تمرکز می تواند به هر کاری خواه ذهنی با جسمی، انرژی و قدرت بدهد.

برتراند راسل: شرط دست یافتن به دستاوردهای مشکل، داشتن توان تمرکز طولانی است.

زمانی که برای تمرکز بر روی یک ایده خوب وقت می گذاریم آن ایده می تواند به یک ایده عالی تبدیل شود. زمانی که تفکر متمرکز نتیجه بدهد نه تنها ایده اولیه بلکه خود فرد هم رشد می کند.

جامعه شناس، رابرت لیند : دانش در صورتی قدرت است که انسان بداند از چه اطلاعاتی باید صرف نظر کند.

تفکر متمرکز باعث حذف اختلالات و آشمفتگی های ذهنی می شودتا بتوانید روی یک موضوع متمرکز شوید و با وضوج فکر کنید. این مساله بسیار مهم است. زیرا اگر هدف را نبینید چطور آنرا مورد اصابت قرار می دهید.

یکی از مهمترین ویژگی بازی گلف این است که در این بازی هدف مشخص است. پرچم را می بینی و می دانی با چند ضرب به سوراخ می رسی. کار نه ساده است و نه نشدنی. هرکس حد خودش را می شناسد و وضعش از نظر رقابت مشخص ات . در کار هم مثل گلف، هدف به انسان انگیزه می دهد.

هیچ کس با عمومی فکر کردن به سطوح عالی نمی رسد. اگر انسان به یادگیری بی توجه باشد. در هیچ کاری مهارت پیدا نمی کند. تنها راه رسیدن به سطوح بالاتر داشتن تمرکز بالاتر است. هدفتان هر چه که باشد نیازمند تمرکز هستید. نویسنده، هری اورستریت می گوید: «‌ذهن نابالغ از یک چیز به چیز دیگر می پرد ذهن بالغ قدم به قدم پیش می رود».