وبلاگ - آخرین اخبار

فرمول هفت مرحله‌ی اهداف

شما می‌توانید برای مشخص کردن و بدست آوردن اهدافتان این هفت مرحله ساده را دنبال کنید. البته روشهای پیچیده‌تر و مفصل‌تری هم برای دستیابی به هدف وجود دارند، اما روش هفت مرحله‌ای، شما را قادر می‌سازد تا 10 برابر بیش از گذشته، و حتی بسیار سریعتر از آنچه می‌توانید تصور کنید، موفق باشید.

1️⃣ به طور دقیق تصمیم بگیرید که به دنبال چه هستید. افکارتان در این مورد واضح باشد. برای نمونه اگر می‌خواهید درآمدتان را افزایش دهید، به جای فکر کردن به آنکه فقط پول بیشتری بدست آورید، به اندازه مشخصی از پول فکر کنید.

2️⃣هدفتان را بنویسید. هدفی که نوشته نشود، مانند دودی است که از بین می‌رود و ناپدید می‌شود. چنین هدفی بی‌اساس و بی‌فایده است و هیچ نیرو، اثر یا قدرتی ندارد. اما یک هدف نوشته شده به چیزی تبدیل می‌شود که شما می‌توانید آن را لمس کنید، بخوانید و در صورت لزوم اصلاح کنید.

3️⃣ برای هدف خود مهلتی تعیین کنید. یک دوره زمانی منطقی برای رسیدن به هدف خود در نظر بگیرید. اگر هدف شما بزرگ است، یک مهلت نهایی مشخص کنید و سپس میان موقعیت کنونی خود و موقعیت خود در آینده، فاصله‌های زمانی در نظر بگیرید. مهلت زمانی مانند یک “سامانه اجباری” عمل می‌کند. اغلب تحت فشار یک موعد مقرر هنگامی که تصمیم می‌گیرید در زمانی مشخص به هدفی برسید، ذهن ناخودآگاه شما، سریعتر و موثرتر عمل می‌کند.
قانون کار این است که “هیچ هدف غیرواقعی وجود ندارد، بلکه تنها ضرب‌الاجل‌های غیرواقعی وجود دارند.” اما اگر در مهلت معین به هدف خود نرسیدید چطور؟
پاسخ آن ساده است. مهلت دیگری را مشخص می‌کنید. ضرب‌الاجل نوعی برآورد است. گاهی پیش از به پایان رسیدن آن، گاهی پس آن و نیز گاهی همزمان با پایان آن به هدف خود می‌رسید. هنگام تصمیم‌گیری در مورد یک هدف، شما با توجه به مجموعه خاصی از شرایط اقدام می‌کنید، اما این اوضاع ممکن است تغییر کند و همین طور مهلت تعیین شده را نیز تغییر دهند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.