وبلاگ - آخرین اخبار

کاری که افراد خوشحال صبح‌ها انجام می‌دهند

کافی است تا ساعت ۱۰ صبح خوشحال و شاداب باشید، بقیه‌ی روز خود‌به‌خود عالی خواهد شد! بیشتر اوقات همه‌ی ما روز خود را براساس عادت‌های تکراری پیش می‌بریم، اما اگر صبح خود را با انرژی و افکار مثبت آغاز کنید، نه تنها آن روزتان، بلکه تمام زندگی و آینده‌تان تغییر خواهد کرد.
به کمک روش‌های زیر می‌توانید صبح‌گاه متفاوتی داشته باشید. کافی است یکی از موارد فهرست زیر را انتخاب کنید و آن را هر روز انجام دهید تا ساعات بعدی را با شادی و آرامش سپری کنید

1. مدیتیشن
راه‌ها و روش‌های مختلفی برای انجام مدیتیشن وجود دارد. مدیتیشن واقعا شما را پر از انرژی می‌کند، به شما کمک می‌کند مغزتان را از افکار منفی پاک کنید و افکار منسجمی داشته باشید. از آنجایی که در صبح‌گاه عوامل حواس‌پرتی کمتری در اطراف‌تان وجود دارد، بهتر است صبح‌ها به مدیتیشن بپردازید.

2. شکرگزاری
شکرگزار بودن بدون ابراز کردن آن، مانند کادو کردن هدیه و تقدیم نکردن آن است! شکر‌گزاری قدرت فوق‌العاده‌ای دارد. به خاطر خانواده، دوستان، سلامتی‌تان و نعمت‌هایی که در زندگی دارید، قدردان و شکرگزار باشید. شکرگزاری تنها در عرض چند ثانیه به شما نشان می‌دهد که به خاطر داشتن نعمت‌های مختلف، چقدر خوشبخت هستید.

3. باز کردن پنجره‌ها
مهم نیست در کدام فصل سال هستیم، حتی اگر هوا سرد باشد، یکی از پنجره‌های خانه را باز کنید، بگذارید هوای تازه وارد منزل شود و از سکوت زیبای صبح‌گاهی لذت ببرید.

4. ورزش صبح‌گاهی یا یوگا
اگر روز خود را با ورزش آغاز کنید، اندروفین در بدن‌تان ترشح می‌شود و در طول روز خلق‌وخوی شاداب و خوبی خواهید داشت. اگر یوگا کار کنید که دیگر چه بهتر. یوگا بدن را ورزیده و روح را هم سرحال و شاداب می‌کند. اگر به‌طور مرتب یوگا کار کنید، نتایج مثبت روحی و جسمی آن را به‌خوبی احساس خواهید کرد.

5. درست کردن چای و قهوه برای خانواده
برای خود و همسرتان چای یا قهوه درست کنید و از گفت‌وگویی شیرین لذت ببرید. ضمن اینکه باید بدانید انجام دادن این کارهای کوچک، باعث تقویت و استحکام رابطه‌تان می‌شود.

6. یادگیری
بیشتر افراد معتقدند که صبح‌ها قدرت یادگیری بالاتری دارند. خب چرا از این فرصت عالی استفاده نکنید؟ اگر مشغول یادگیری زبانی خارجی هستید، صبح‌ها چند لغت جدید یاد بگیرید، یا روی هر چیز دیگری که دوست دارید، تمرکز و موتور مغزتان را روشن کنید.

7. تصور مثبت
عاشق کوهستان هستید یا دل‌تان برای دیدن دریا و جنگل ضعف می‌رود؟ سعی کنید خود را در جایی تصور کنید که دل‌بسته‌ی آن هستید. چشم‌هایتان را ببندید، تصور کنید به مکان موردعلاقه‌ی خود رفته‌اید و از پنجره به منظره‌ای دیدنی نگاه می‌کنید. مطمئن باشید وقتی چشم‌هایتان را باز کنید، حس فوق‌العاده‌ای خواهید داشت.

8. قدم زدن
اگر اهل ورزش نیستید، حداقل نیم‌ساعت زودتر بیدار شوید و در اطراف منزل‌تان کمی قدم بزنید. تماشای صبح زیبا و استشمام هوای تازه معجزه خواهد کرد.

9. تصدیق و ایجاد انگیزه
صبح خود را با جملات مثبتی همچون «حتما نمره‌ی خوبی می‌گیرم»، «معامله‌ی امروز عالی پیش میره» و… آغاز کنید. این جملات مثبت قدرت زیادی دارند و برای شما اعتمادبه‌نفس به ارمغان می‌آورند. جملات مثبت و انگیزشی را هر صبح مرور کنید و مطمئن باشید اوضاع همان‌طور که فکر می‌کنید، پیش خواهد رفت.

10. مشاهده‌ی طلوع خورشید
کافی است به طلوع زیبا و دل‌انگیز خورشید نگاه کنید تا انرژی عظیمی دریافت کنید. مشاهده‌ی طلوع خورشید به شما نشان می‌دهد که بخشی از این طبیعت زیبا هستید و به‌عنوان عضوی از این جهان خاکی، مسئولیت‌هایی دارید که باید به آنها رسیدگی کنید. شما از خورشید انرژی دریافت می‌کنید و سپس تصمیم می‌گیرید که این انرژی جذب‌شده را در کجا مصرف کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.