وبلاگ - آخرین اخبار

10 قدم به سمت یک فرد حرفه ای جدید بخش اول

برند شخصی

مقدمه ای بر برند شخصی

10 قدم به سمت یک فرد حرفه ای جدید

توسط مل کارسون

حق نشر 2015 مل کارسون

همه حقوق محفوظ است

فهرست مطالب

معرفی

  1. هدف حرفه ای خود را پایه گذاری کنید
  2. تجربه خود را بپذیرید وآنرا شرح دهید
  3. در زمان ساخت برند شخصی خود رقبایتان را نیز تحلیل کنید
  4. عکس جدید بگیرید – تصویر جدید شما با یک عکس آغاز می شود
  5. چگونه می توانید بیانیه شخصی خود را به کار گیرید
  6. برند شخصی خود را قابل کشف کنید
  7. چگونه حضور دیجیتالی خود را مهندسی مجدد کنید
  8. یک مکث 5 دقیقه کنید و نوشتن را تمرین کنید
  9. یاد بگیرید که چونه گوش بدهید و همدلی را تمرین کنید
  10. صفحات اجتماعی با طراحی: بگذارید برند شخصی تان برجسته شود

معرفی

در سال 2012 از شغلم که به عنوان بازاریاب در قسمت بازاریابی دیجیتال شرکت مایکروسافت بودم کناره گذاشته شدم.

زمانی که شرکت در حال ساده سازی فرایندهای خود بود، گروهی از ما متوجه شدیم که نقش های ما در حال حذف شدن است. البته مایکروسافت در این مورد خیلی خوب عمل کرد، البته، به ما کمک کرد که در داخل یا خارج از شرکت شغل های دیگری پیدا کنیم، من حس مثبتی نسبت به این فرود آمدن به جایی جدید و تازه بعد از هفت سال بودن در آن موقعیت داشتم.

وقتی به پشت میزم بر گشتم که به آینده فکر کنم، یک پست وبلاگ نوشتم درباره اینکه حال من خوب است و منتظر پیشنهادهای شغلی هستم.

این پست بسیار فراگیر[1] شد.

در طول چند روز آینده، چند انتشارت مهم خبری داستان مرا نقل کرده و به پست من ارجاع دادند.ده ها هزار نفر آن را مشاهده کردند و گوشی من شروع به زنگ خوردن کرد از طرف شرکتهایی که مایل به مصاحبه با من بودند.

بیشترین چیزی که توجه من رو جلب کرد حمایت افرادی بود که هرگز آنها را ملاقات نکرده بودم. به نظر می رسد من طی این هفت سال در صعنت بازاریابی دیجیتال تبدیل به یک برند شده بودم. در حالی که خیلی از کسانی که مرا دنبال می کردند و با آنها بصورت آنلاین در ارتباط بودم و در کنفرانسهای آنلاین من حضور داشتند را می شناختم. خیل عظیمی از افراد بودند که نوشته های من را می خواندند، ویدئوها و سخنرانی هایم را میدیدند ولی تا آن لحظه سکوت کرده بودند.

تا در این زمان دوزاری من افتاد و شرکت من ارتباطات دیلایتفول  در زمینه کمک به ذیگران بری ساخت برند شخصی خود متولد شد.

سه سال بعد، ما به صدها نفر از مردم سراسر دنیا کمک کردیم تا درایت و دانش خود را قابل کشف، اشتراک پذیر و قابل توجه سازند. این کتاب مجموعه ای از پستهای وبلاگ من است که در سال گذشته نوشته شده است و در نظر دارد به هزاران نفر کمک کند تا به یک فهم خوب از اصول برند شخصی دست یابند با مجموعه ای از راهنمایی های عملیاتی برای یک آغاز حرفه ای به سمتی که می خواهند بروند.

با عمل به این ده مرحله که در این کتاب نوشته شده، شما شروع به پایه گذاری یک برند شخصی قابل دسترسی، دلپذیر و پایدار خواهید کرد. هفت هزار کلمه بعدی طراحی شده است تا هنر ساختن  برند شخصی را ارائه کند، نه اینکه با مقادیر عظیمی از اقدامات و لیست کارهای متنوع شما را غافلگیر کند.

این نکات به معنای الهام بخشی با فعالیتهایی ساده  است که به شما در جهت رسیدن به نتایجی فوری و برجسته شدن در صنعت خود کمک می کند.

در نهایت اگر هر سوالی دارید به وبسایت من مراجعه کنید و یا از طریق لینکدین و یا توییتر با من در تماس باشید.

 

1- هدف حرفه ای خود را پایه گذاری کنید

قبل از اینکه بتوانید ساختن برند شخصی کامل خود را بر عهده بگیرید، مهم است که بدانید چه کسی هستید.  چه چیز به تو انگیزه می دهد و چرا این کارها را انجام می دهی؟

صحبتهای سایمون سینک در برنامه تدتاک‌[2] با عنوان “چگونه رهبران بزرگ کارهای الهام بخش می کنند؟” به خاطر این جمله ساده، بیش از 22 میلیون بار دیده شده است: با چرا شروع کنید.

این یک قدم اول قدرتمند اما اغلب نادیده گرفته شده به سوی موفقیت در هر بخش از زندگی است.

تقریبا همه ما باید برای پرداخت صورتحساب کار کنیم، پرداخت وام دانشگاه، ذخیره در صندوق بازنشستگی، پرداخت وام مسکن،

بیرون رفتن در مناسبتها، رفتن به مرخصی و امیدوار به اینکه وقتی کار نمی کنیم کمی سرگرم باشیم.

اگر می دانیم باید تقریبا 40 یا 60 و حتی 80 ساعت در هفته کار می کنیم، برای کار کردن، به دلیلی بیش از به دست آوردن پول نیاز داریم. چه چیزی کمک می کند تا صبح از خواب بیدار شویم؟ چه چیزی به ما کمک می کند تا در آنچه که انجام می دهیم بهتر باشیم؟ چه چیزی شغل را از حرفه جدا می کند؟ چه چیزی ما را به زندگی، تلاش و زنده ماندن ترغیب می کند. ما به چیزی بیش از حقوق ماهیانه نیز داریم. ما به یک هدف حرفه ای نیاز داریم. بدون هدف، هیچ برنامه ریزی وجود ندارد. و ما امکان هدایت آیندۀ مان در مسیری که می خواهیم را محدود می کنیم.

 

چگونه هدف حرفه ای خودم را کشف کردم؟

داستان من تا زمان مدرسه به عقب بر می گردد، وقتی که متوجه شدم استعداد بازیگری، خوانندگی و نویسندگی دارم.

نمایشنامه های مدرسه، جشنواره های موسیقی و نمایش های استعداد همه به من نشان می داد که عشق و روحم در کارهایی که می دانستم در آنها خوب هستم جاری می شود.

حضور در یک نمایش درام در دوران دانشگاه گام بعدی مشهود من بود.

بعد از سه سال که حسابی ماهر شده بودم چراغهای تئاترهای لندن، تلویزیون و فیلم به من اشاره می کردند.

بعد از آن به مدت شش سال در فروشگاه های هرودز[3]، تدی بیر[4] می فروختم ‌و در گرفتن کارهای بازیگری پیاپی شکست می خوردم.

در 29 سالگی تصمیم گرفتم که به یک حرفه جدید نیاز دارم.

اینترنت بسیار جدید بود، بنابراین در یک دوره آموزش HTML شرکت کردم. و موفق در بوجود آوردن نقش ویرایشگر در موتور جستجو و دایرکتوری LookSmart ‌ شدم. کار من شامل نوشتن 55 بررسی وب سایت[5] در هر روز بود – توصیف کوتاه و خبری از آنچه کاربران ممکن است در صورت کلیک بر روی یک لینک ببینند.

بعد از آن به سمت مدیریت مخابرات[6] ارتقا یافتم و به فروشندگان اروپایی کمک کردم تا بتوانند در شبکه لوک اسمارت بصورت زنده تبلیغات پخش کنند.

شرکت لوک اسمارت در سال 2003 جمع آوری شد و بعد از آن مدتی را در یک آژانس تبلیغات دیجیتال گذراندم. بزودی توسط شرکت مایکروسافت فراخوانده شدم و در آنجا (بهترین)  7 سال فعالیت من در نقش مبلغ[7] رقم خورد  – این بدین معنا بود که بیشتر مینوشتم، صحبت می کردم و ویدئو می ساختم و به دنبال راه های دیگر برای اطلاع رسانی و الهام بخشی به مخاطبان بودم.

در طول آن سالها بود که متوجه شدم چه چیز مرا سر حال نگه می دارد، میل من به عمل و نوشتن برای شهرت و پول روی پول گذاشتن نبود. چیزی که واقعا از آن لذت می بردم – چیزی که من را هر صبح از رخت خواب بیرون می کشید – عشق برقرار کردن ارتباطات، الهام بخشیدن، آموزش افراد و کسب و کارها ها برای انجام بهترین کارها بود. من می خواستم مردم یک تجربه عالی داشته باشند. من می خواستم به مردم کمک کنم. من می خواستم دیگران موفق شوند و بنابراین هدف حرفه ای من متولد شد:

الهام بخشیدن و آموزش مردم و کسب کارشان به سوی موفقیت با بکارگیری استراتژی های دیجیتال مارکتینگ که بر روی رسانه های اجتماعی و روابط عمومی دیجیتال و برند شخصی. همین.

چراغهای راهنمای گذشته مسیر آینده تان را می سازد.

در طی زمان با مدیران و متخصصان زیادی در زمینه برند شخصی همکای کرده ام. با کسانی صحبت کردم که آرزوی معمار شدن در سرداشتند ولی الان کسب و کارهای موفقی دارند. با کسانی ملاقات کردم که خواستشان کار با کودکان بود اما مشخص شد که آن افراد استثنایی مدیران و مدیران منابع انسانی موفقی هستند و دیگرانی وجود دارند که در جوانی آرزوی مهندس شدن داشتند چون دوست داشتند با چیزهای شگفت انگیز روبرو شوند، اما در نهایت کارهای موفقیت آمیزی به عنوان روزنامه نگار پیدا کرده اند و مشکلات را کشف کرده و از طریق کار خبری خود دنیا را برای ما ملموس کرده اند.

برای ایجاد هدف حرفه ای خود، باید به آموزش های اولیه و حرفه ای خود نگاهی بیاندازید و مراحلی که طی کرده اید  را تا به امروز ردیابی کنید.

سپس این سوالات را با خود مطرح کنید:

چرا این کار را انجام می دهی؟

چرا صبح از خواب بیدار می شوی؟

چه چیز شما را در مورد شغل یا سمت فعلیتان شما را به هیجان می آورد؟

چرا کار دیگری انجام نمی دهید؟

یک روز عالی برای شما چگونه است؟

از چه چیز کارتان لذت نمی برید و چرا؟

به این سوالات پاسخ بدهید ( و چند مورد دیگر که ممکن است در طول فرایند کشف کنید) و شما با این کار در مسیر شناسایی و تفسیر هدف حرفه ای خود هستید.

دانستن اینکه چرا کاری را انجام میدهید و چه کار می کنید و توانایی بیان کامل آن به همان نسبت که برای تن درستی و رشد درونی حیاتی است در بیرون ما هم نشانه های به همراه دارد.

با چرا شروع کنید و وقتی جوابها را بیابید، به شما قول می دهم ، پاسخ بسیار راضی کننده تر از هر میزان حقوق باشد.

2- تجربه خود را بپذیرید وآنرا شرح دهید

من یک داستان دارم

شما یک داستان دارید

ما همه یک داستان داریم

برند شخصی ما هرچیزی در مورد آنچه مردم با ما بصورت  آنلاین و یا شخصی تجربه کرده اند، می باشد و این تجربه یک گذشته دارد که ما باید آن را بپذیریم.

در طی یک کارگاه آموزش  برند شخصی که اخیرا داشتم، ما در مورد تاریخچه حرفه ای خودمان صحبت کردیم.

تجربه آموزشی ما چیست؟

چگونه ما به جاویژه[8] مان رسیدیم؟

احساسات حرفه ای ما چیست؟

چقدر سختی کشیدیم؟

در سه سال آینده از منظر حرفه ای به کجا می خواستیم برسیم؟

تنها پس از پنج دقیقه که در مورد خودشان صحبت کردند (برای بسیاری از افراد کار آسان و راحتی نیست)، شرکت کنندگان شروع به نوشتن یک داستان در مورد حرفه ی خود کردند که دارای ساختار بودند – یک شروع، بخش میانی و بخش پایانی دلخواه.

هنگامی که در مورد تجربه خود صحبت می کنید، مهم است که مهارت های حرفه ای خود را در یک روش متقاعد کننده تنظیم کنید. بسیاری از مردم با نوشتن تجربیاتی در کارشان تاکنون به دست آورده اند مشکل دارند، که واقعا جالب یا مهم هستند.

همه چیز مهم است.

وقتی تجربه خود را بپذیرید و از آن یک داستان بسازید، می توانید از آن یک مقاله در یک رویداد اجتماعی و یا در جایی که مصاحبه شغلی هدف است بسازید، این تجربیات را بنویسید و در سایت خود یا شبکه های اجتماعی مثل LinkedIn پیاده کنید، که بسیار مهم هستند.

پیشنهادات منحصر به فرد خود را به اشتراک بگذارید

هنگامی که شما تجربه خود را با نقشهای حال و گذشته تان در شرح حال[9] خود می نویسید، جزئیات را به هر اندازه که می توانید اضافه کنید.

بدین معنی که نه تنها نقش شغلی شما، بلکه این تجربه را با مسئولیت ها، موفقیت ها، جوایز، نام مشتری (اگر که محرمانه نیست) و آنچه که برای نقش شما به ارمغان آورده اند توضیح دهید.

جزئیات، جزئیات، جزئیات

بسیار مهم است که در مورد اینکه چگونه افراد ممکن است شما ویا تخصص شما را جستجو کنند، فکر کنید.

شما مجبور نیستید مقاله بنویسید، اما به اندازه کافی برای افرادی که شرح حال  شما و یا مهارت های شما را می گردند تا فهم بیشتری از گذشته شما داشته باشند، از کارهای عجیب و غریب ناقص، زرق و برق دار و دوجانبه استفاده کنید.

زمانی که روی فیلدهای مختلف لینکدین در کارگاه توضیح می دادم، به افراد اجازه ندادم در همان لحظه پروفایل لینکدین خود را ویرایش کنند. به آنها پیشنهاد دادم در جایی خارج از این کارگاه این کار را انجام دهند و قبل از اینکه مستقیم سراغ لینکدین بروند ابتدا آنرا در یک فایل متنی[10] پیاده سازی کنند.

این کارها زمان می برد.

پنهان کردن نور خود زیر یک سطل هیچ مزیتی ندارد، نکات برجسته (حتی بی اهمیت) از گذشته حرفه ای خود را به اشتراک بگذارید. مخاطبان هدف شما به دنبالتان هستند، اما شما آن را به جزتیات کافی در مورد اینکه آیا شما فرد مناسبی برای پاسخ به نیازهایشان هستید نمی رسانید.

اگر شما یک کارمند حرفه ای مثل من هستید، یک نقش دیگر را نیز بر عهده بگیرید و هر چیزی که به خاطر می آورید را بنویسید. سپس آن ها را ویرایش کنید . نکات برجسته ای که به داستان شما کمک می کند را بیابید.

این چیزی نیست که شما بتوانید در یک ساعت و یا حتی یک روز انجام دهید.

شما داستان بزرگی دارید

شروع کنید تا هرچه کامل تر آنرا بگویید.

3 – زمانی که برند شخصی خود را می سازید، رقبایتان را نیز تحلیل کنید.

یکی از بزرگترین شکاف هایی که من دیده ام این است که  شرکت ها قادر به درک واقعی و لحظه به لحظه در مورد میزان رقابتشان ندارند.

در طول سال های من در بازاریابی دیجیتال، من اولین کسی هستم که اعتراف می کنم که کارهای اضافه بر سازمان در برنامه تاکتیکی  اجرا می شود اگر من متوجه نشوم که رقبایم  چه کار می کنند.

پس از یادگیری این درس، یکی از اولین اقداماتی که اکنون انجام می دهیم این است که تحلیل رقابتی را انجام دهیم تا ببینیم چه کسانی در بیرون سازمان هستند، چه کاری انجام می دهند و چه فرصت هایی برای تمایز و ایستادگی کردن دارند.

تجزیه و تحلیل رقبا برای شما و برند شخصی شما به همان اندازه که برای شرکتی که شما در کار می کنید مهم است، مهم است.

درک آنچه دیگران در جاویژه خود انجام می دهند، گفتن و نحوه موفقیت آنها برای موفقیت برند شخصی بسیار حیاتی است. در اینجا چند کار است که با انجام آن می توانید بفهمید که رقبای شما چه کسانی هستند، تاثیر آنها چیست و چه کاری می توانید انجام دهید تا توجه شان را از خود دور کنید.

ترجمه صالح مختاری

 

 

Introduction to Personal Branding:

10 Steps Toward a New Professional You

by Mel Carson
Copyright 2015 Mel Carson
All Rights ReservedTable of Contents
Introduction
1- Establish Your Professional Purpose
2- Embrace and Expound Your Experience
3- Analyze Your Competitors as You Build Your Personal Brand
4- Get a New Headshot – Your New Image Starts with an Image
5- How to Craft Your Personal Branding Statement
6- Make Your Personal Brand Discoverable
7- How to Re-engineer Your Digital Presence
8- Take 5 and Practice Writing
9- How to Learn to Listen and Practice Empathy
10- Social By Design: Make Your Personal Brand Stand Out.
11-
12- INTRODUCTION
13- In July 2012, I was laid off from my role as Digital Marketing Evangelist at Microsoft.
14- As the company streamlined its operations, a group of us learned our roles were eliminated. Microsoft was very good about it, of course, and offered to help us find other jobs within the company and externally. I felt positive about landing somewhere fresh and new after seven years in that position.
15- When I got back to my desk to contemplate my future, I wrote a blog post about the news to let people know that I was fine and was open to job offers.
16- The post went viral.
17- Over the next couple of days, major news publications mentioned my story and linked to the post. Ten thousand people viewed it and the phone began ringing off the hook with companies wanting to interview me.
18- What struck me most were the comments of support from people I had never even met. It turns out I’d built quite a brand in the digital marketing industry in the course of those seven years. While I knew many of those who followed me and would connect and engage with them online and at conferences, there were many, many more people who had come in contact with my writing, videos and presentations but stayed silent until that point.
19- That’s when the penny dropped and my company, Delightful Communications was born out of my commitment to helping others consciously build their personal brand. Three years later, we’ve helped hundreds of people across the world make their wisdom and expertise discoverable, sharable and memorable. This eBook is a compilation of blog posts I have written over the last year and is intended to help thousands more gain an understanding of the fundamentals of personal branding, with actionable tips to get the professional ball rolling in the direction you want it to go!
20- In taking action on the ten steps in this eBook, you’ll begin establishing a personal brand that’s approachable, endearing AND enduring. The next seven thousand words have been designed to offer an introduction to the art of personal branding, rather than overwhelming with massive amounts of actions and to-do lists. These tips are meant to inspire, with simple activities to help you see immediate results as you embark on your quest to stand out in your industry.
21- If you have any questions AT ALL, feel free to reach out to me via my website, and connect with me on LinkedIn and Twitter.
22-1- ESTABLISH YOUR PROFESSIONAL PURPOSE
Before you can tackle the creation of your perfect personal brand, it’s important to understand who you are, what makes you tick and why you do what it is you do.
Simon Sinek’s How Great Leaders Inspire Action TED Talk has been seen over 22 million times in large part because of his simple mantra: start with why. It’s a powerful but often overlooked first step towards success in any area of life.
Nearly all of us have to work to pay the bills, pay off university loans, save into our pension funds, shrink the mortgage, go out on occasion, take vacations and hopefully have a bit of fun while we’re not working.
If we know we have to work what might be a 40, 60, or even 80-hour week, there has to be more to what we’re doing than just earning money. What helps us get out of bed in the morning? What helps us be better at what we do? What is it that separates a job from a career? What helps us live, strive and survive?
We need more than a paycheck.
We need a professional purpose.
Without purpose, there can be no planning, and we limit the possibility of channeling our future in the direction we desire.
How I Discovered My Professional Purpose
My story started back in school, when I realized I had a talent for acting, singing and writing. School plays, music festivals and talent shows all saw me pouring my heart and soul into something I knew I was good at. Drama at university was an obvious next step; the bright lights of London theatre, TV, and film beckoned after three years of honing my craft. I then spent six years selling teddy bears at Harrods and failing miserably at getting real acting jobs. I decided, at the age of 29, that I needed a new career. The Internet was pretty new, so I did a course in HTML and managed to conjure up an editor role at the
search engine directory LookSmart. My job involved writing 55 website reviews every day – short, punchy descriptions of what users might find if they clicked on a link. Soon after, I was promoted to traffic manager helping our European sales people get display ads live across the LookSmart network.
LookSmart folded in 2003 and I spent some time at a digital agency. Soon, Microsoft came calling and I spent the next (and best) seven years of my career evolving into an evangelism role. This meant more writing, speaking, video creation and other ways to communicate to an audience looking to be informed and inspired.
It was during those years I discovered what truly made me tick. My desire to act and write had little to do with being famous or earning loads and loads of money. What I really enjoyed – what got me out of bed – was the love of communicating, inspiring and educating people and businesses to do their very best work.
I wanted people to have a great experience.
I wanted to help people.
I wanted others to be successful.
And so my professional purpose was born:
To inspire and educate people and their businesses to be successful by applying digital marketing strategies that focus on Social Media, Digital PR and Personal
Branding.
That’s it.
Past Signposts Define Your Future Path
During my time helping executives and professionals with their personal brands, I’ve talked to some who aspired to be architects, but now build successful businesses. I’ve met some who felt working with children was their calling, but they’ve turned out to be exceptional people managers or HR directors. And there are others who, while they were young, wanted to be engineers because they loved tinkering with things, but have now found successful careers as journalists, uncovering problems and making sense of the world for us through their detective work.
In order to establish your professional purpose, you need to look back at your early education and career and trace back the steps to where you are now.
Then consider these questions:
Why is it you do what you do?
Why do you get out of bed in the morning?
What thrills you about your current job role or career?
Why don’t you do something else?
What does a great day look like?
What is it you don’t enjoy about your job and why?
Answer those questions (and a few more of your own that you may uncover during the process) and you’ll be well on your way to identifying and articulating your professional purpose.
Knowing why you do what you do and being able to succinctly articulate it is as crucial for your internal wellbeing and growth, as it is an external badge. Start with why and when you figure it out, I promise you, the answer will be far more satisfying than any paycheck.EMBRACE AND EXPOUND YOUR EXPERIENCE
I have a story.
You have a story.
We ALL have a story.
Our personal brand is all about what kind of experience people have with us online and in-person, and that experience has a past. We need to embrace it.
During a personal branding workshop I delivered recently, we talked about our professional histories. What was our educational experience? How did we get into our niche? What were our professional passions? What did we find hard? Where did we want to be in three years’ time from a career perspective?
In just five minutes talking about themselves (not an easy or comfortable thing for many to do), the participants had started to cultivate a story about their career that had structure – a beginning, middle and desired end.
When it comes to articulating your experience, it’s important to set out your professional skills in a compelling way. Many people have an issue with writing down what, of all the experience they have in their career to date, is actually interesting or matters.
It all matters.
While embracing your experience and crafting a story you can succinctly articulate at a networking event or job interview is a goal, getting that information down in writing on your website or social platforms like LinkedIn is critical, as well.Share Your Unique Value Propositions
When you’re writing down your experience under present and past roles within your profile, include as much detail as you can. This means not just your job role, but expounding that experience with responsibilities, successes, awards, client names (if not confidential), and what value you brought to the role.
Detail, detail, detail.
It’s crucial to think about how people might be searching for you or your expertise. You don’t have to write an essay, but share enough for people reading your profile or looking for your skillset to have a much more robust understanding of your past than a thin, buzzword-riddled, two-sentence rush job.
As I was talking through each of the fields on LinkedIn during the workshop, I had to stop people furiously editing their profile in real-time. I suggested they take time away from the workplace and jot experience down in a Word document before committing it to be published.
These things take time!
Hiding your light underneath a bushel does you no favors. Share the highlights (and lowlights) from your past professional experience. Your target audience is looking for you, but you’re not providing them sufficient detail to figure out if you’re the right person to answer their need.
If you’re a procrastinator like me, take one job role at a time and write everything down you can remember. Then return to edit it down to salient points that help tell your story.
This isn’t something you can do in an hour or even a day.
You have a great story.
Start telling it more completely!3-ANALYZE YOUR COMPETITORS AS YOU BUILD YOUR PERSONAL BRAND
One of the biggest gaps I see companies unable to fill is the real-time understanding of what their competition is up to.
During my years in digital marketing, I’ll be the first to admit to being so down in the weeds executing on the tactical plan that I didn’t have the wherewithal to notice what the competitive set was working on. Having learned that lesson, one of the first things we do now is conduct a competitive analysis to see who’s out there, what they are doing well and where the opportunities
are to differentiate and stand out. Competitive analysis is as important for you and your personal brand as it is for the company you work for.
Understanding what other people in your niche are doing, saying and how successful they are is crucial to personal branding success. Here are a few things you can do to figure out who they are, their impact, and what you can do to wrestle attention away from them onto you

 

 

[1]  Viral

[2] Ted Talk

[3] Harrods

[4] Teddy Bear

[5] Website Review

[6] Traffic

[7] Evangelism

[8] Niche

[9] Profile

[10] Word

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید ؟
در گفتگو ها شرکت کنید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.